با همه گیر شدن پاندمی کرونا در جهان و گرفتن تلفات بالا زوایای جدیدی از این بیماری برای همه مردم جهان آشکار شده است. یکی از حقایقی که بسیار هم مهم است این است بیشتر افراد مبتلا حالت خفیف این بیماری را می گیرند. و اگر این افراد در معرض ویروس بیشتر و بیماران بد حادتر قرار گیرند دچار علائم حاد خواهند شد. اینجاست که درمان کرونا در منزل مطرح می شود.

بیماری مرموز کرونا در ابتدا باعث سردرگمی همه جهان و پزشکان شده بود. ولی امروزه با گذشت 2 سال از این پاندمی زوایای زیادی از این بیمار برای همه آشکار شده است. یکی از این موارد این موضوع می باشد که بیشتر افراد به  حالت خفیف این بیماری مبتلا می شوند و در صورت خود درمانی و عدم رعایت مراقبت های پزشکی به فرن حادتر و علائم شدیدتر مبتلا می شوند.

حال سوال اینجاست که آیا افراد با هر علائمی باید بستری شوند؟ این موضوع هم مورد قبول نیست زیرا که افراد با علائم خفیف در صورتی که در معرض دز بالای ویروس قرار گیرند ممکن است سریعتر به علائم با شدت بالا برسند. در این زمان بحث درمان کرونا در منزل مطرح می شود که بسیار مهم است.

مزایای درمان کرونا در منزل:

درمان کرونا در منزل

 در این بخش به یک سری مخاطراتی که ممکن است برای فرد در زمان بستری و درمان در بیمارستان رخ دهد اشاره خواهیم کرد:

به حداقل رساندن آسیب و خطرات ناشی از بستری در بیمارستان ها:

همانطور که همگان مستحضرید در فرم حاد این بیماری نیاز به بستری و مراجعه به بیمارستان ضروری می باشد. در صورتی که هر فردی با کوچکترین علائم به بیمارستان مراجعه کند علاوه بر اینکه ممکن است باعث ازدحام در بیمارستان ها شود بسیار احتمال دارد به علت دوز بالای ویروس در آن مراکز به فرم شدیدتر بیماری مبتلا شود و علائم تشدید شود.

صرفه جویی در هزینه ها:

کاملا مشخص است که اگر فرد در خانه درمان شود هزینه های بسیار کمتری نسبت به بستری در بیمارستان خواهد پرداخت و در این وضعیت بد مالی و اقتصادی این مسئله بسیار برای همه مهم می باشد.

درمان کرونا در منزل باعث به حداقل رساندن آسیب و خطرات احتمالی ناشی از بستری خواهد شد:

همانطور که اشاره شد بستری در این وضعیت تجمع بیماران کرونایی دارای خطرات بیشتری است. به طوری که حتی ماموران اورژانس هم تا زمانی که مجبور نباشند فردی را به بیمارستان انتقال نمی دهند. به همین دلیل در صورتی که فرد بستری شود مخاطرات زیادی را به جان خواهد خرید زیرا که با خدمات درمان کرونا در منزل برای شما همان رسیدگی هایی انجام می شود که در بخش های معمولی بیمارستان ها انجام خواهد شد بدون مخاطرات احتمالی.

تغذیه افراد:

معمولا افرادی که در بیمارستان بستری می شوند حتی اگر اشتها هم داشته باشند نمی توانند یا نمی خواهند غذای بیمارستان را بخورند. این مورد در افراد سالمند و کودکان بیشتر شایع می باشد. در صورتی که اگر این روند درمان کرونا در منزل انجام شود افراد در منزل و همراهان فرد با توجه به علایق و تمایلات فرد غذای مورد علاقه فرد را با مشورت و راهنمایی پزشکان این مرکز آماده کرده و باعث تسریع روند بیماری می شوند.

استرس اطرافیان:

با توجه به بیان روزانه آمار مرگ و میر در رسانه ها و ممنوعیت ملاقات در بیمارستان ها در صورت عدم درمان کرونا در منزل اطرافیان فرد نگرانی و استرس وصف ناپذیری را تجربه خواهند کرد در صورتی که اگر فرد در منزل باشد این مشکل وجود نخواهد داشت.

انجام درمان کرونا در منزل با مرهم 115 به چه شکل شروع می شود:

این مرکز یکی از مجهزترین و حرفه ای ترین مراکز برای انجام خدمات درمان کرونا در منزل می باشد که انجام این خدمات به صورت زیر انجام می پذیرد:

بعد از تماس با این مرکز در اولین قدم اعزام پزشک به منزل می باشد:

در این مرحله با گرفتن علائم فرد و آدرس سریعا به منزل افراد پزشک مجرب و با تجربه ارسال خواهد شد. در این مرحله پزشک بعد از انجام معاینه کامل با توجه به علائم بالینی بیمار توصیه های لازم را به اکیپ همراه می کند. در صورت نیاز به آزمایش و استفاده از نتایج پاراکلینیکی در محل خونگیری توسط اکیپ اعزامی انجام و به آزمایشگاه ارسال می شود.  

در صورت داشتن علائم و مشکوک بودن افراد به بیماری کرونا که معمولا در این روزها همه افراد مشکوک هستند گرفتن تست کرونا انجام می شود. درمان کرونا در منزل بسیار می تواند برای افراد هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ اقتصادی مفید باشد. در این مرکز تست کرونا به دو روش پی سی آر و آنتی بادی ( آزمایش خون) انجام می پذیرد که واقعا این مورد بسیار ارزشمند است زیرا که انجام آزمایش پی سی آر در این روز های شدت یافتن بیماری به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است.

این مرکز به راحتی و بدون مشکل حضور یافتن در تجمعات و صف ایستادن نمونه را در محل و منزل دریافت کرده و به آزمایشگاه ارجاع می دهد و نتیجه را به اطلاع فرد خواهد رساند. تنها این گزینه در این مجموعه درمانی کافی می باشد که افراد از این خدمات که هم سلامتی جسمی و هم سلامتی روحی افراد را تامین می کند استفاده کنند.

اعزام پرستار:

بعد انجام معاینات و گرفتن تست با توجه به وضعیت و حال عمومی فرد در صورت نیاز پرستاری حرفه ای و مجرب متناسب با حال و وضعیت فرد به محل اعزام خواهد شد. مرکز مرهم 115 دارای کادر آموزش دیده و مجرب برای هر نوع بیمار و با هر نوع وضعیت جسمانی می باشد.

که در صورت درخواست افراد و صلاحدید پزشک معالج به محل اعزام خواهد شد. بیمارانی که مشکل تنفسی دارند احتیاج به دستگاه اکسیژن و نظارت و تست دائمی اکسیژن خون دارند. بیمارانی که مشکل حرکتی داشته و قادر به راه رفتن نمی باشند برای این بیماران علاوه بر اعزام پرستار مخصوص این افراد این مرکز قابلیت ارسال بهیار برای انجام کارهای شخصی افراد را نیز خواهد داشت.

اگر بیمار کودک و یا فرد سالمند با سن بالا باشد که نیاز به رگ گیری و تزریق سرم باشد این مجموعه دارای پرستارانی حرفه ای و کاربلد در این خصوص می باشد که در رگ گیری این افراد که معمولا سخت و مشکل میباشد حرفه ای بوده و باعث رنجش این بیماران نخواهند شد.

فراهم کردن کامل اتاق بیمار:

این مورد زمانی اتفاق خواهد افتاد که تست فرد مثبت شده و نیاز به قرنطینه داشته باشد. در این حالت اتاق توسط این مرکز درمان کرونا در منزل تجهیز شده تا فرد با امکانات کامل بتواند روند درمان و قرنطینه را انجام دهد. تجهیز اتاق افراد با توجه به نوع و شدت بیماری افراد انجام خواهد گرفت . در بیماران کرونایی که بیماری آنها خفیف بوده و تنها نیز به تجویز دارو و تزریق داروهای تقویتی دارند تجهیزات خاصی لازم نیست.

ولی افرادی که تظاهرات بالینی تنفسی در آنها مشاهده می شود و پزشک معالج برای درمان کرونا در منزل  این افراد  دستگاه اکسیژن تجویز کرده باشد برای این افراد نیاز به تجهیز اتاق خواهیم داشت.

فراهم کردن کپسول اکسیژن در صورت نیاز:

اگر فرد دارای علائم تنفسی و تظاهرات بالینی ریوی داشته باشد. این مرکز با فراهم آوردن کپسول اکسیژن که برای این افراد بسیار ضروری و حیاتی می باشد قدمی بزرگ در راه درمان این افراد بدون مخاطرات بستری خواهد برداشت.

مرکز مرهم 115 با تهیه تعداد بالایی از کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی نیاز افرادی را که از درمان کرونا در منزل بهره می برند مرتفع ساخته م نیاز نیست مانند سایر مراکز برای دریافت کپسول اکسیژن نام نویسی کرده در لیست انتظار بمانند. همچنین هزینه این تجهیزات نسبت به سایر مراکز هم بسیار کمتر و ماچیز خواهد بود.

فراهم کردن داروهایی مخصوص کرونا:

این مرکز بعد از معاینه و تجویز دارو توسط پزشک بدون نیاز به مراجعه افراد و همراهان به داروخانه دارو های مورد نیاز فرد را تامین خواهد کرد. همچنین در صورت تغییر در احوال فرد و نیاز به تهیه دارو های جدید در طی درمان این مرکز این وظیفه را نیز بر عهده داشته و سریعا ابن داروها را برای افراد تهیه خواهد کرد. و برای فرد بیمار و اطرافیان هیچ نیازی برای مراجعه به داروخانه در این روزهای خطرناک را باق نخواهد گذاشت.

انجام سرم تراپی در منزل:

این مرکز درمان کرونا در منزل در صورت نیاز افراد به انجام تزریق سرم با ارسال پرستار این کار را سریعا انجام می دهد. چون معمولا بیماران مبتلا به کرونا دچار تب و بی اشتهایی هستند این سرم تراپی بسیار لازم و ضروری است. در صورتی که  این سرم تراپی در منزل صورت پذیرد بسیار ایده آل خواهد بود زیرا مراجعه به مراکز درمانی برای سرم تراپی خطرات و مشکلات بسیاری برای فرد بیمار خواهد داشت.

برای بیماران کرونایی که در هفته اول قرنطینه به شر می رند و عمدتا دچار بی اشتهایی و در مواردی نیز دچار اسهال و مدل گوارشی بیماری هستند سرم تراپی نقش اساسی در روند بهبودی آنها خواهد داشت. ولی در صورتی که درمان کرونا در منزل انجام نشود و فرد بخواهد که این سرن تراپی را در مراکز درمانی و خارج از منزل انجام دهد هم خطر ابتلا دیگران را افزایش خواهد داد و هم به علت ضعف قوای جسمانی خود فرد بیمار معمولا قادر به مراجعه نخواهد بود.

مرکز درمانی مرهم 115 با فراهم کردن این امکان و استفاده از کادر مجرب در زمینه رگ گیری که این مورد بسیار برای افراد مسن و کم سن و سال مهم است قدیم بزرگ در راستای راحتی بیماران عزیز برداشته است.

معایب درمان کرونا در بیمارستان:

اولین و مهمترین مورد:

بدتر شدن حال عمومی بیمار است که ممکن است به علت اینکه در معرض دوز بالای ویروس قرار گرفته و علائم شدیدتر شود. همچنین یکی از مواردی که باعث روند حادتر شدن این بیماری می شود حالات روانی و استرس و کاهش سطح سیستم ایمنی افراد است. معمولا افراد وقتی در بیمارستان بستری می شوند و روند مرگ و میرها را از نزدیک می بینند دچار استرس مضاعف می شوند.

همچنین به دلیل ممنوعیت ملاقات این بیماران به دلیل اینکه احساس می کنند که از خانواده دور هستند دچار افسردگی مقطعی شده و همه این موارد باعث کاهش سطح سیستم ایمنی افراد و بدتر شدن روند بیماری می شود. درمان کرونا در منزل تمامی این موارد را حل خواهد کرد در این حالت فرد در داخل خانه خود روند درمان را طی کرده و احساس بسیار خوبی در مقایسه با بستری بودن در بیمارستان خواهد داشت.

دومین مورد:

افراد پیر و سالمندی که قادر به حرکت نبوده و همواره نیاز به کمک دارند در صورت بستری به هیچ عنوان نمی توانند از کمک همراهان خود بهره مند شوند در صورتی که اگر این درمان کرونا در منزل باشد وضعیت بسیار متفاوت خواهد بود.

همانطور که اشاره شد این مرکز علاوه بر اعزام پرستار برای افراد با شرایط خاص قادر به اعزام بهیار هم می باشد. تا بیمارانی که نیاز به کمک در هر زمینه ای داشته باشند را کمک رسانی کنند.

همچنین افراد پیر و سالمند و کودکان نیاز به خانواده خود داشته و در کنار آنها احساس راحتی میکنند و تجربه نشان داده که اگر درمان کرونا در منزل در این افراد صورت پذیرد بسیار در سرعت بخشیدن به روند بهبودی افراد کمک می کن. مگر در موارد حاد که نیاز ضروری به بستری در بیمارستان باشد.

مورد سوم، هزینه های سرسام آور درمان کرونا در بیمارستان ها:

برای همگان کاملا بدیهی است که بستری و هزینه درمان به مدت 15 روز قرنطینه این بیماری تا چه حد می تواند برای افراد هزینه بر باشد که در این وضعیت اقتصادی ممکن است مشکلات فراوانی را برای افراد بوجود آورد. مرکز درمانی مرهم 115 با سیاست خاصی که در پیش گرفته سعی کرده بهترین خدمات پزشکی و درمانی را با کمترین هزینه در اختیار افراد قرار دهد تا افرادی که مایل به درمان کرونا در منزل می باشند بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

نتیجه گیری:

درمان کرونا در منزل توسط مرهم 115 در سراسر تهران و کرج، انجام می پذیرد که این مرکز با کادر مجرب و با تجربه سعی دارد تا در این دوران سخت کمی از مشکلات مردم بکاهد. هزینه های مناسب درمان کرونا در منزل با مرهم 115 باعث شده است که افراد با خیال راحت و هزینه مناسب به درمان بیماران خود اقدام کنند.

به ویژه این مرکز برای سالمندان و افرادی که قدرت حرکت و راه رفتن ندارند تمهیدات مناسبی را اندیشیده است. درمان کرونا در منزل توسط این مرکز برای افراد شاغلی که تایم رسیدگی و مراقبت از بیماران خود را ندارند و در صورت رسیدگی دچار مشکل شغلی و اقتصادی می شوند نیز بسیار مناسب بوده و با ارسال نیرو در هر ساعتی از شبانه روز می تواند کمک حال هموطنان عزیز باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
رزرو تست کرونا در منزل با کمترین قیمت