موسسه مرهم 115 یکی از معتبر‌ترین مجموعه‌های فعال در زمینه ارائه خدمات پرستاری و پزشکی است و پرستاران و پزشکان این مرکز آماده ارائه تمامی خدمات مورد نیاز بیماران در زمینه پانسمان و ترمیم زخم هستند. در این مقاله قصد داریم تا گوشه‌ای از خدمات ارزنده این مجموعه را به شما عزیزان ارائه دهیم.

مراقبت زخم مرهم 115:

زخم

مرکز مراقبت از زخم مرهم 115 خدمات بسیار ارزنده و گسترده‌‌ای را در زمینه همچون:

  • درمان زخم بستر
  • رسیدگی به زخم پای دیابتی
  • وکیومتری جراحت 
  • درمان اولتراسوند زخم

به بیماران ارائه می‌دهد و شما می‌توانید از این خدمات به منظور رسیدگی به عارضه‌های پوستی بیماران خود استفاده نمایید و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.

زخم بستر نوعی آسیب پوستی محسوب می‌شود که در اثر زمین گیر شدن بیماران برای مدتی طولانی و بی تحرکی آن‌ها پدیدار می‌گردد و جزو بیماری‌های مزمن می‌باشد و عدم کنترل و رسیدگی صحیح به این نوع جراحت‌ می‌‌تواند مشکلات بسیار متعددی را برای بیماران ایجاد کند. موسسه مرهم 115 با در اختیار داشتن پرستاران و پزشکان باتجربه و آموزش دیده آماده ارائه خدمات مختلف و گسترده در رابطه با کنترل و درمان زخم بستر است و شما می‌توانید در تمامی روز‌های هفته و به صورت 24 ساعته از این خدمات برای درمان بیماران استفاده کنید.

همچنین، زخم پای دیابتی نیز جزو عارضه‌هایی است که گریبانگیر مبتلایان به دیابت می‌شود و آسیب‌های وارد شده به عروق و اعصاب پا زمینه را برای بوجود آمدن این معضل خطرناک و مزمن فراهم می‌کند و شما می‌توانید از کمک خدمات ارزنده و گسترده ما برای کنترل، پانسمان و درمان عارضه‌ پای دیابتی استفاده نمایید و سرعت بهبودی این عارضه خطرناک را افزایش دهید.

لازم به ذکر است که  موسسه پزشکی و پرستاری مرهم 115 قابلیت ارائه خدمات دیگری همچون:

  • وکیومتری زخم (استفاده از دستگاه وکیوم برای کاهش فشار هوا در اطراف جراحت پوستی به منظور افزایش سرعت التیام پوست) 
  • اولتراسوند (استفاده از امواج صوتی برای ارتعاش بافت‌های پوست به منظور افزایش سرعت التیام بافت و کاهش درد)

به نیازمندان و بیماران را دارد و در واقع، می‌تواند تمامی تکنیک‌های پانسمان و مراقبت از زخم را با بهترین کیفیت و بر اساس دستور پزشک معالج به بیماران ارائه دهد و شما می‌توانید از این خدمات گسترده و با کیفیت به منظور رفع نیاز‌های خود استفاده کنید.

پانسمان زخم در منزل:

رسیدگی به جراحت‌ها و آسیب‌های پوستی و مراقبت از زخم در بسیاری از شرایط باید بعد از مرخص شدن بیماران از بیمارستان نیز ادامه یابد تا احتمال وقوع عفونت‌های پوستی و یا سیستمیک کم‌تر شود و موسسه مرهم 115 به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین و پیشرفته‌ترین مراکز پرستاری و پزشکی آماده ارائه خدمات پانسمان زخم در منزل می‌باشد و استفاده از این نوع خدمات مزایای بسیاری را برای شما و بیماران به همراه خواهد داشت.

پانسمان صحیح جراحت‌های پوستی جزو فرایند‌های تخصصی محسوب می‌شود و رعایت پروتکل‌های پزشکی و بهداشتی در هنگام انجام این فرایند از اهمیت بسیاری برخوردار است و در این رابطه لازم است به این نکته توجه داشته باشید که تمامی پرستاران و پزشکان این مجموعه از دانش پزشکی بالایی در زمینه مراقبت صحیح از زخم و پانسمان آسیب‌های پوستی برخوردار هستند و این ویژگی مهم باعث شده است تا کیفیت خدمات این مرکز پزشکی و پرستاری به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

بنابراین، چنانچه بیمار شما به پانسمان زخم در منزل نیاز دارد و کیفیت خدمات ارائه شده توسط سایر مراکز پرستاری باعث نگرانی شما شده است، تنها کافیست تا یک بار از خدمات ارزنده مرهم 115 استفاده نمایید تا با کیفیت خدمات ما آشنا شوید.

زخم باز و بسته:

زخم‌ها باز به عارضه‌هایی اطلاق می‌شود که در آن پوست بطور کامل آسیب دیده است و بافت‌های زیرین پوست در اثر این آسیب در مجاورت هوای آزاد قرار دارند و احتمال عفونی شدن این جراحت‌ها بسیار بالا است.

زخم‌های بسته به جراحت‌هایی گفته می‌شود که در آن آسیب‌های وارد شده تنها به نواحی زیرین پوست محدود هستند و یا اینکه آسیب‌های پوستی در اثر لخته شدن خون و یا فعالیت سیستم‌های ترمیمی بدن مسدود شده‌اند و بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که زخم‌های باز و بسته نیازمند مراقبت دائمی و دقیق تا زمان بهبودی کامل هستند و پانسمان صحیح این جراحت‌ها می‌تواند دوره نقاهت بیماران را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

زخم‌های خشک و تر دو نوع دیگر از جراحت‌های پوستی محسوب می‌شود و محل عارضه پوستی در نوع خشک فاقد ترشحات می‌باشد و در جراحت‌های تر معمولاً ترشحات چرکی از محل آسیب پوستی به بیرون تراوش می‌شوند و باعث کهنه شدن پانسمان می‌گردند و این نوع جراحت‌ها نیازمند رسیدگی بیشتری هستند و جالب است بدانید که موسسه پزشکی و پرستاری مرهم 115 با در اختیار داشتن تکنسین‌های مجرب و باسابقه آماده ارائه خدمات پانسمان این نوع زخم‌ها می‌باشد و کیفیت خدمات ارائه شده توسط متخصصان و پرستاران ما به بهبودی بیماران کمک خواهد کرد.

انواع پانسمان در منزل:

با پیشرفت علم پزشکی روش‌های جدیدی برای پانسمان جراحت‌های پوستی پدیدار شده‌اند و پزشکان بر اساس نوع زخم از مدل‌های مختلف پانسمان برای کنترل آسیب‌های پوستی و تسریع روند بهبودی آسیب‌های پوستی استفاده می‌کنند.

موسسه پزشکی و پرستاری مرهم 115 با در اختیار داشتن پرستاران آموزش دیده می‌تواند تمامی انواع پانسمان‌های پوستی را در منزل انجام دهد و دانش فنی بالای تکنسین‌های ما در انجام انواع پانسمان‌ها باعث شده است تا میزان رضایت بیماران از خدمات ارائه شده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. در ادامه می‌توانید با تعدادی از انواع پانسمان‌های قابل ارائه توسط موسسه پرستاری و پزشکی مرهم 115 اطلاعات بیشتری را کسب کنید:

باند و گاز:

اگرچه روش‌های نوین بسیاری برای بانداژ زخم وجود دارند ولی با این حال، استفاده از باند و گاز برای پانسمان زخم همچنان از شیوع بالایی در ایران برخوردار است و بسیاری از پزشکان ترجیح می‌دهند تا از این روش آسان و ارزان برای مراقبت از جراحت‌های مختلف استفاده نمایند.

در این روش از باند و گاز استریل برای بستن جراحت‌هایی که فاقد ترشحات هستند و یا اینکه ترشحات آن‌ها کم‌تر است استفاده می‌شود و پرستاران در این فرایند پس از باز کردن پانسمان قبلی وضعیت زخم، میزان ترشحات و رنگ ترشحات را در پرونده پزشکی بیمار ثبت می‌کنند.

همچنین، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پرستاران در این نوع پانسمان از وسایل و بانداژ‌های استریل استفاده می‌کنند و اطراف جراحت‌ها را با کمک محلول نرمال سالین تمیز می‌کنند تا احتمال عفونت زخم کاهش یابد.

پانسمان کامفیل:

پانسمان کامفیل نوع دیگری از بانداژ محسوب می‌شود که امکان بررسی وضعیت جراحت بدون برداشتن پانسمان را به پزشکان و پرستاران می‌دهد. این نوع پانسمان‌ها بیشتر در جراحت‌های کوچک و یا زخم‌هایی که ترشحات آن‌ها کم‌تر است استفاده می‌شود و معمولاً این نوع پانسمان‌ها باید به صورت هفتگی عوض شوند تا احتمال بروز عفونت کاهش یابد.

پانسمان کامفیل در قسمت‌های کناری دارای چسب است و این چسب‌ها مستقیماً به پوست بیمار متصل می‌شوند و از آن‌جایی که بانداژ کامفیل ضد آب می‌باشد، امکان استحمام بیماران در صورت استفاده از این نوع بانداژ وجود خواهد داشت. همچنین، این نوع پانسمان‌ها نازک هستند و سایش بسیار کمی را با محل جراحت دارند و استفاده از آن‌ها باعث افزایش درد بیماران در هنگام حرکت نخواهد شد.

پانسمان هیدروژل:

پانسمان هیدروژل جزو بانداژ‌های استریل است و در مواقعی استفاده می‌شود که جراحت پوستی به آبرسانی و رطوبت نیاز داشته باشد. این نوع پانسمان‌ها از هیدروژل‌های طبیعی و مصنوعی تشکیل شده‌اند و میزان رطوبت آن‌ها در حدود 80 تا 90 درصد است و بیشتر برای درمان جراحت‌های فشاری، زخم‌های حفره‌ای، سوختگی‌های جزئی و جراحت‌های سطحی استفاده می‌شوند و می‌توانند وضعیت جراحت‌های پوستی را بهبود ببخشند و احتمال وقوع عفونت را کاهش دهند.

پانسمان فوم:

پانسمان فوم از یک سطح جاذب آب تشکیل شده است که دارای خاصیت هیدروفیلیک می‌باشد و در قسمت پشتی این سطح یک لایه ضد آب قرار گرفته است تا از نفوذ ترشحات به قسمت‌های بیرونی جلوگیری کند. این بانداژ‌ها در مواقعی استفاده می‌شوند که میزان ترشحات زخم بیشتر از حالت عادی است و جالب است بدانید که این نوع بانداژ میزان رطوبت نواحی اطراف جراحت را حفظ می‌کند و از خشک شدن پوست جلوگیری می‌نماید.

پانسمان شفاف:

همان‌گونه که از نام این نوع پانسمان مشخص است، پاسنمان‌های شفاف قابلیت عبور نور را دارند و از یک لایه نازک از جنس پلی اورتان تشکیل شده‌اند و این لایه به صورت نیمه تراوا می‌باشد و امکان تبادل گاز‌ها و بخار آب را فراهم می‌کند و از عبور باکتری‌ها و عوامل عفونی جلوگیری می‌نماید. این نوع پانسمان‌ها بیشتر برای درمان جراحت‌های فشاری همچون زخم بستر کاربرد دارند و جزو پانسمان‌های استریل محسوب می‌شوند.

پانسمان آلژینات:

پانسمان‌های آلژینات از ترکیبات زیست تخریب پذیر ساخته شده‌اند و جزو پانسمان‌های اولیه محسوب می‌شوند. این بانداژ‌ها دارای میزان زیادی سدیم و کلسیم هستند و قابلیت جذب رطوبت و ترشحات زخم به میزان زیاد را دارند و این عامل باعث شده است تا استفاده از آن در سال‌های اخیر افزایش یابد.

ترکیبات سدیمی و کلسیمی پانسمان آلژینات در اثر رطوبت زخم باعث ایجاد شدن یک ژل محافظ و جاذب می‌شوند و از بروز عفونت جلوگیری می‌کنند و این ویژگی باعث شده است تا امروزه بطور گسترده‌ای از آن‌ها برای پانسمان جراحت‌های فشاری، زخم‌های دیابتی و جراحت‌های عفونی استفاده شود.

مراحل پانسمان توسط پرستار در منزل:

اگرچه نوع پانسمان قابل استفاده برای بانداژ جراحت‌های پوستی بر اساس نوع زخم متفاوت است ولی با این حال، پروسه بانداژ جراحت‌های پوستی یکسان است و از دستورالعمل‌های مشخصی برای این منظور استفاده می‌شود.

در ابتدا، پرستار پس از آماده سازی میز کار استریل برای قرار دادن وسایل مورد نیاز، پانسمان قبلی بیمار را بدون دخالت دست و با کمک پنس برمی‌دارد و محل جراحت، میزان کهنگی پانسمان، میزان ترشحات، رنگ ترشحات و وجود یا عدم وجود عفونت در محل جراحت را بررسی و ثبت می‌کند. پرستار در مرحله بعدی از گاز استریل آغشته به محلول نرمال سالین برای تمیز کردن اطراف جراحت استفاده می‌کند و این کار را بار دیگر تکرار می‌کند.

در مرحله بعدی از گاز استریل خشک برای خشک کردن اطراف جراحت استفاده می‌شود و بانداژ در نظر گرفته شده برای جراحت با رعایت جوانب ایمنی و بهداشتی بر روی جراحت قرار می‌گیرد و این بانداژ با استفاده از گاز استریل دو لایه و یا چهار لایه پوشیده می‌شود و پانسمان بیمار با کمک چسب بسته می‌شود.

لازم به ذکر است که پانسمان زخم جزو فرایند‌های استریل محسوب می‌شود و پرستاران در چند مرحله باید دستکش‌های خود را عوض کنند تا احتمال آلوده شدن محل جراحت کاهش یابد. همچنین، میز کار و تمامی تجهیزات استفاده شده در فرایند تعویض پانسمان کاملاً استریل هستند و عوض کردن بانداژ زخم با کم‌ترین دخالت دست انجام می‌شود.

 

تمامی مراحل پانسمان زخم استریل هستند و با کم‌ترین دخالت دست صورت می‌گیرند

دلایل پانسمان زخم در منزل:

پانسمان جراحت‌های مختلف باید در بازه‌های زمانی مشخصی عوض شود تا احتمال بروز عفونت‌های پوستی، نکروز شدن بافت‌های اطراف جراحت و آسیب‌های پوستی اطراف زخم کاهش یابد. با این حال، مبتلایان به بسیاری از بیماری‌های مزمن امکان مراجعه مکرر به بیمارستان به منظور تعویض پانسمان را ندارند و عوض نشدن بانداژ می‌تواند باعث تشدید شرایط بیماران شود و در این هنگام می‌توان از خدمات موسسه‌های پرستاری برای تعویض پانسمان استفاده کرد و زمینه را برای بهبود وضعیت بیماران فراهم نمود.

همچنین، بهتر است به این مورد توجه داشته باشید که میزان مهارت پرستاران در تعویض بانداژ از اهمیت بسیاری در سرعت بهبودی جراحت‌های پوستی برخوردار است و احتمال عفونت زخم در اثر عدم رعایت نکات بهداشتی را کاهش می‌دهد. بنابراین، بهتر است که بیماران تمامی خدمات مورد نیاز خود را از افراد متخصص و آموزش دیده دریافت کنند تا احتمال بروز مشکلات بعدی کاهش یابد.

برخی از بیماران همچون مبتلایان به زخم پای دیابتی نیازمند مراقبت دائمی در منزل هستند.

مزایا استفاده از پرستار در منزل برای پانسمان:

همان‌گونه که در قسمت‌های قبلی به آن اشاره گردید، پانسمان زخم جزو فرایند‌های تخصصی و پیچیده محسوب می‌شود و باید توسط پرستاران آموزش دیده و مجرب انجام شود تا احتمال بروز مشکلات متعددی همچون:

عفونت‌های پوستی و سیستمیک و نکروز بافتی کاهش یابد. همچنین، لازم به ذکر است که پانسمان جراحت‌های پوستی در منزل توسط افراد متخصص در کم‌ترین زمان انجام می‌شود و موجب صرفه جویی در هزینه‌های رفت و آمد بیماران به بیمارستان خواهد شد و در زمان آن‌ها صرفه جویی خواهد کرد.

از طرفی، انجام درست این فرایند سرعت بهبود جراحت‌های پوستی را افزایش خواهد داد و دوره نقاهت بیماران را کوتاه‌تر خواهد کرد. بنابراین، استفاده از خدمات پرستاری برای بانداژ جراحت و یا تعویض پانسمان مزایای بسیاری را برای بیماران به همراه خواهد داشت و از وخیم‌تر شدن وضعیت آن‌ها جلوگیری خواهد کرد.

کشیدن بخیه زخم‌ها در منزل:

کشیدن بخیه‌ها از پیچیدگی چندانی برخوردار نیست و می‌توان با کنترل شرایط بیمار آن را در منزل انجام داد و این کار می‌تواند از به زحمت افتادن بیماران جلوگیری کند و میزان آرامش آن‌ها را افزایش دهد. این فرایند بر اساس اندازه جراحت قابلیت اجرا در کم‌تر از 30 دقیقه را دارد و موسسه پرستاری و پزشکی مرهم 115 این نوع خدمات را نیز به نیازمندان ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با کمک خدمات با کیفیت و ارزنده ما بخیه‌های خود را بدون دردسر و در کوتاه‌ترین زمان بردارید و خاطره زیبایی را از همکاری با مجموعه ما به یادگار داشته باشید و به زندگی عادی خود بازگردید.

گذاشتن و تعویض سوند در منزل:

بسیاری از بیمارانی که در منزل ساکن هستند و امکان مراجعه مکرر به بیمارستان‌ها را ندارند با مشکل گذاشتن و تعویض سوند مواجه هستند و از آن‌جایی که سوند‌های ادراری باید در بازه زمانی مشخصی تعویض شوند تا احتمال بروز عفونت‌های ادراری کاهش یابد، عدم تعویض سوند در بازه‌های زمانی مشخص و تعیین شده باعث بروز مشکلات مختلفی برای بیماران خواهد شد و به همین دلیل، بیمارانی که بنا به دلایل مختلفی مجبور به استفاده از سوند هستند باید از خدمات مراکز پرستاری برای تعویض سوند استفاده نمایند.

موسسه مرهم 115 با در اختیار داشتن پرستاران مجرب و آموزش دیده آماده ارائه این خدمات به نیازمندان است و بیماران می‌توانند با کمک خدمات ارزنده این موسسه شناخته شده و معروف این نیاز را به بهترین شکل ممکن برطرف کنند و دوره بیماری خود را بدون مواجهه با عفونت‌های ادراری و مشکلات ناشی از عدم تعویض به موقع سوند سپری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
رزرو تست کرونا در منزل با کمترین قیمت