سرم تراپی نوعی از معالجه است که در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. ولی امروزه به علت شرایط خاصی موجود در مراکز درمانی انجام این درمان با مشکلات و ریسک هایی همراه است. امکان سرم تراپی در منزل برای بیماران می تواند مفید باشد.

بسیاری از بیماری ها وجود دارند که برای درمان و یا ادامه روند درمان نیاز به نوعی ازمعالجه به نام سرم تراپی یا تزریق سرم دارند. ولی امروزه با توجه به شرایط کرونایی و حالت خاص مراکز درمانی و بیمارستان ها بسیاری از افراد حتی در صورت نیاز تزریق سرم این کار را انجام نمی دهند. ولی اگر این سرم تراپی در منزل انجام شود چقدر می تواند در رفع موانع و مشکلات این افراد مفید باشد.

خدمات پرستاری مرهم 115 در راستای سرم تراپی در منزل و انجام تزریقات:

این مرکز در راستای خدمت رسانی به بیماران در این شرایط خاص خدمات زیر را ارائه می دهد که در این بخش به آن اشاره خواهیم کرد:

 • تزریقات و سرم تراپی:
  این مرکز با اعزام پرستار و اکیپ مجرب قادر به انجام سرم تراپی و انواع تزریقات برای افراد با هر شرایط جسمی و سنی می باشد.
 • تعبیه لوله معده ای:
  تعبیه لوله PEG در برخی بیماری ها مانند: نقص های مادرزادی، مشکلات دهان و مری، در نوزادانی که قادر به خوردن شیر نیستند و غیره کاربرد دارد که این مرکز قادر است تا با کادر مجربی که در اختیار دارد این مورد را در منزل انجام دهد.
 • سونداژ:
  در برخی از بیماری ها فرد به صورت دائم و یا موقت نیاز به استفاده از سوند دارد. زیرا ممکن است قادر به حرکت نباشد و یا حرکت برای روند درمان فرد مشکل ایجاد کند. در این حالت مرکز مرهم 115 یا انجام عملیات سونداژ در منزل این مشکل را مرتفع خواهد ساخت.

سرم تراپی و تزریقات در منزل شبانه روزی و در طول هفته ی مرهم 115:

برای این مرکز به علت داشتن اکیپ های متعدد و متعهد ساعات شبانه روز تفاوتی ندارد. و قادر به ارائه خدمات در هر ساعاتی از شبانه روز می باشند. همچنین برای این مرکز روز تعطیل و غیرتعطیل معنی ندارد و این مرکز قادر است با برنامه ریزی دقیق برای بیمارانی که نیاز به سرم تراپی در منزل به صورت دوره ای دارند نیز خدمات ارائه دهد.

مزایای سرم تراپی در منزل:

 • راحتی بیمار:
  کاملا مشخص است که اگر تمام روند درمان در منزل صورت پذیرد چقدر برای بیمار بهتر خواهد بود و بیمار هم از لحاظ جسمی و روحی روند بهتری را خواهد داشت.
 • شبانه روزی بودن خدمات این مرکز:
  این مرکز قابلیت اعزام اکیپ در هر ساعت از شبانه روز را داشته و در هر زمانی می توانید بر روی خدمات مرکز حساب باز کنید.
 • امنیت در برابر آلودگی بیمارستان و کرونا:
  همانطور که میدانید یکی از خطرناکترین عفونت های موجود در جهان عفونت بیمارستانی است و دیگر مورد وجود بیماران کرونایی در مراکز درمانی که با انجام سرم تراپی در منزل و سایر خدمات درمانی در منزل شما از این خطرات مصون خواهید ماند.
 • هزینه به صرفه و صرفه جویی در وقت:
  این مرکز با توجه به سیاست های خاص خود و اهداف خدماتی یا دریافت هزینه ای بسیار کمتر این خدمات را ارائه می دهد همچنین معضل ترافیک و در کلان شهر ها موردی است که با استفاده از این خدمات به راحتی حل شده و از اتلاف وقت ممانعت به عمل می آید.

خدمات سرم تراپی در منزل مرهم 115:

این مرکز در راستای انجام سرم تراپی در محل قادر به ارائه خدمات زیر می باشد:

 • اعزام پرستار در 24 ساعت شبانه روز:
  همانطور که اشاره شد این مرکز قادر به اعزام اکیپ مجرب در هر ساعت از شبانه روز می باشد.
 • اعزام پرستار خانم و آقا:
  با توجه به محدودیت ها و معذوریت هایی که برای برخی افراد وجود دارد این مرکز پیش بینی های لازم را داشته و قادر به اعزام کادر آقا و خانم به درخواست بیماران محترم می باشد.

وسایل و تجهیزات کاملا بهداشتی و استریل:

تمام تجهیزات استفاده شده در این مرکز خدماتی استریل و ضدعفونی شده و پاک می باشد. و به دور از هرگونه آلودگی و عفونت خواهد بود.

 • فراهم کردن دارو برای بیمار:
  این مرکز برای بیمارانی که نیاز به تهیه دارو با تجویز پزشک دارند و یا نیاز به تزریق دارو های خاصی به داخل سرم دارند بدون مراجعه افراد به داروخانه اقدام به تهیه داو خواهد کرد.
 • انجام تزریقات خاص مانند:
  تزریق فاکتورهای انعقادی برای بیماران هموفیلی، کمک به شیمی درمانی برای بیماران سرطانی: برای کاهش حالت تهوع و سردرد بعد از روند شیمی درمانی با استفاده از سرم تراپی در منزل.
 • کمک به روند بهبود پس از عمل جراحی برای بیماران مختلف:
  این مرکز با توجه به پرستاران با تجربه قادر خواهد بود تا روند ریکاوری و بهبودی بعد از عمل جراحی را سرعت بخشد.
 • کمک به استقامت بدن در مواجه با بیماریهایی مانند ایدز، مشکلات تنفسی، معلولیت و ضعف حرکتی، نقص ایمنی، نارسایی قلب و ام اس:
  که این روند با استفاده از سرم تراپی در منزل و تزریق داروهای تقویتی صورت می پذیرد.

تزریقات تخصصی:
تزریقاتی مانند: تزریقات داخل مفصلی، تزریقات داخل نخاعی و غیره که بسیار حساس و سخت هستند و در صورت اشتباه ممکن است در زندگی و سلامتی آینده فرد تاثیر گذار باشد توسط کادر مجرب این مرکز در منزل قابلیت انجام را دارد.

تزریقات با آمپول و سرنگ در منزل ( تزریق داخل پوستی، تزریق زیر جلدی، تزریق عضلانی):

مرکز مرهم 115 علاوه بر خدمات سرم تراپی در منزل قادر به ارائه خدمات انواع تزریق با آمپول و سرنگ در محل را نیز دارد. تزریقاتی داروهایی ضد انعقاد مانند هپارین که حتما باید زیر جلدی تزریق شود و یا تزریقات عضلانی و برخی داروها که بایستی در چربی زیر پوست تزریق شود همه و همه توسط این مرکز قابلیت انجام در محل را دارد.

انجام انواع تزریقات وریدی: تزریق داخل مفصلی، تزریق داخل صفاقی، تزریق قطره ای،تزریق پمپی:

همانطور که بیان شد این مرکز با توجه به کادر مجرب و حرفه ای که دارد می تواند انواع تزریقات تخصصی را در محل انجام دهد.  برخی بیماری ها نیاز به تزریقات دارو به صورت وریدی  دارد و یا برخی موارد مانند التهاب نیاز به تزریق داخل صفاقی خواهد داشت. همچنین در برخی مواقع نیاز به تزریق قطره ای و سرم های پمپی مانند سرم پمپ درد برای افراد خواهد بود که این مرکز با سرم تراپی در منزل قادر به ارائه تمام این خدمات خواهد بود. 

سرم تراپی و تزریقات درست و اصولی مرهم 115:

سرم تراپی در منزل توسط این مرکز با عجله و سرعت انجام نمی پذیرد بلکه با توجه به تجویز پزشک دراپ سرم در نظر گرفته شده و اکیپ اعزامی تا هر زمان که لازم باشد در کنار بیمار برای تزریق و سرم تراپی سیف خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
رزرو تست کرونا در منزل با کمترین قیمت