پاندمی کرونا باعث شده است که روند درمان و ادامه درمان بسیاری از بیماری های مزمن و بیماری هایی که احتیاج به درمان دوره ای دارند قطع شود. و این موضوع بسیار خطرناک است. افراد ریسک نمی کنند تا به مراکز درمانی شلوغ برای درمان و ادامه درمان خود مراجعه کنند. و این موضوع خود می تواند بسیار مشکل زا باشد. یکی از مواردی که به عنوان درمان و ادامه روند درمان در  بسیاری از بیماری ها مطرح است فیزیوتراپی  می باشد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی و توانبخشی چیست؟ 

توانبخشی  یکی از شاخه های پزشکی است که هم به عنوان درمان و هم به عنوان بخشی از درمان مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان برای التیام دردهای مفصلی، مشکلات حرکتی، فلجی های بعد از سکته های مغزی، آسیب های فیزیکی در مسابقات ورزشی و یا تصادفات مورد استفاده قرار می گیرد. فیزیوتراپی همواره  باعث ایجاد درمان کامل  نخواهد شد بلکه باعث ایجاد بهترین حالت ممکن فیزیکی و حرکتی برای عضلات و مفاصل می شود. البته نتیجه این درمان هم بستگی به سن،  شدت تروما، و بیماری افراد دارد.

فواید فیزیوتراپی در منزل:

امروزه که افراد به علت بیماری کرونا حتی برای خرید مایحتاج روزانه به سختی از خانه خارج می شوند برای انجام این روند درمان دوره ای  به احتمال قوی ریسک نخواهند کرد. مرکز مرهم 115  با علم به این قضیه امکاناتی را فراهم آورده که فیزیوتراپی با تمام تجهیزات لازم در منزل انجام شود که از مهمترین فواید آن عبارت است از:

  • اولین و مهمترین مورد دور ماندن از بیماری کرونا و کاهش ریسک ابتلا به این بیماری می باشد.
  • اکیپ اعزامی برای فرد در منزل به صورت اختصاصی روند درمان فرد را در پیش گرفته و تمام تمرکز آنها بر روی بیمار شما خواهد بود.
  • راحتی و آسودگی بیمار:
    در فیزیوتراپی در منزل فرد بر روی تخت خود مورد درمان قرار گرفته و در اتاق خود خواهد بود  که این محیط و راحتی  علاوه بر روند مثبت درمانی در روحیه فرد نیز بسیار موثر خواهد بود.
  • تمام تجهیزات مورد نیاز برای فیزیوتراپی توسط این مرکز در محل و منزل فرد تامین می شود و هیچ جای نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت. تمام تجهیزات مشابه تجهیزات مراکز درمانی می باشد.
  • تمام وسایل ضدعفونی شده و اختصاصی فرد می باشد تا  جای هیچگونه نگرانی از انتقال انواع بیماری وجود نداشته باشد. 
  • اکیپ اعزامی کاملا با تجربه و تحصیل کرده بوده و برای این روند درمانی کاملا کار خود را بلد هستند. 
  • هزینه کمتری را برای این  روند فیزیوتراپی در منزل نسبت به مراکز درمانی پرداخت خواهید کرد.
  • از ترافیک، گرما و مشکلات در صف ماندن و منتظر ماندن به دور خواهید بود که این موضوع برای سالمندان و بیمارانی که مشکلات حرکتی و تنفسی دارند بسیار مهم است.  

فیزیوتراپی در منزل در مرهم 115 شامل چه مواردی است:

این مرکز یکی از کاملترین مراکز اعزام اکیپ به منزل برای انجام خدمات می باشد که در شاخه فیزیوتراپی قابلیت انجام خدمات زیر را دارد:

فیزیوتراپی گردن در منزل:

این مورد در زمان ترومای گردن، تصادفات، و آسیب های ورزشی ممکن است ایجاد شود و بسیار  این روند درمانی برای عضو نامبرده  به دلیل  احتمال آسیب نخاعی و ایجاد فلجی مهم است.

فیزیوتراپی کمر در منزل:

یکی از بیشترین مراجعه کنندگان در خصوص این درمان افرادی هستند که از درد کمر رنج می برند. و این درد ممکن است یه دلیل دیسک، مشکلات ایجاد شده به علت اضافه وزن و شغل فرد باشد و یا با تجویز پزشک در راستای روند ادامه درمان جراحی ناحیه کمر باشد.

فیزیوتراپی شانه یخ زده در منزل:

یکی دیگر از مواردی که  به این نوع درمان احتیاج دارد  مشکلی است که معمولا در  قسمت شانه ایجاد می شود که  معمولا با درد و اسپاسم عضلات آن ناحیه همراه است و عموما با  انجام این روند درمانی در چند جلسه مرتفع می شود. که در صورت عدم درمان این مشکل حادتر خواهد شد.

فیزیوتراپی دست در منزل:

دست یکی از پرکاربردترین اعضا بدن بوده و همین مورد باعث ایجاد آسیب بیشتر خواهد شد. ورزشکاران، و کارگران با روند شغلی سنگین از افرادی هستند که معمولا به این نوع درمان در ناحیه دست نیاز پیدا می کنند.

فیزیوتراپی زانو در منزل:

فوتبالیست ها و ورزشکاران معمولا از افرادی هستند که از این ناحیه دچار بیشترین آسیب می شوند. همچنین افرادی که دارای وزن زیاد هستند نیز هیمن مشکل را دارند.  علاوه بر آنها  افرادی که به اقتضای شغل خود زیاد سرپا می مانند  نیز احتیاج به این درمان در ناحیه زانو خواهند داشت. 

فیزیوتراپی لگن در منزل:

لگن ناحیه ای از بدن می باشد که در صورت آسیب و عدم درمان به موقع و مناسب می تواند تا آخر عمر فرد را درگیر کند و این روند درمانی به ریکاوری و تسریع روند  درمان این قسمت از بدن بسیار می تواند کمک کند.

فیزیوتراپی پا در منزل:

اهمیت و کارایی این عضو هم برای همگان مشخص است و یکی از اعضایی از بدن می باشد که بیشترین تروما ها در این ناحیه اتفاق می افتد. بیشترین مراجعین در این زمینه ورزشکاران و افراد سالمند می باشند.

فیزیوتراپی پارگی رباط صلیبی در منزل:

یکی از رباط هایی که بیشترین آسیب را در ورزشکاران می بیند  این رباط بوده که  معمولا پارگی رباط صلیبی اتفاق می افتد. که در صورت عدم درمان ممکن است آینده ورزشکار را تحت تاثیر قرار دهد. و  یکی از مهمترین راه های درمان این تروما انجام این روش  درمانی  می باشد.

فیزیوتراپی بیمار پارکینسون در منزل:

این بیماری یک بیماری عصبی بوده و باعث مشکلات حرکتی بسیار زیاد در فرد می شود. اگر این بیماری با روش های مختلف درمان نشود باعث تسریع در روند فلجی و مشکلات حرکتی خواهد شد.

فیزیوتراپی بیمار سکته مغزی در منزل:

بیمارانی که سکته مغزی می کنند  معمولا در  قسمت یا تمام اعضا بدن  دچار فلجی می شوند. که یکی از مهمترین مواردی که باعث بازگشت توان حرکتی اعضا این بیماران  خواهد شد  این متد درمانی  خواهد بود. 

نکته: تمام موارد ذکر شده در مرکز مرهم 115  قابلیت انجام در محل و منزل افراد را خواهد داشت. که بسیار برای بیماران ایده آل و عالی خواهد  بود و  در این شرایط کرونایی بسیار می تواند برای افراد  کمک کننده باشد.

همچنین فیزیوتراپی در منزل می تواند برای بیمارانی که در زیر اشاره شده است مفید باشد:

از جمله این بیماران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیمار با شکستگی یا ترک استخوان:

بیمارانی که دچار فرکچر یا شکستگی کامل استخوان شده اند. بعد از اینکه روند درمان گچ گرفتن و آتل بندی به پایان برسد نیاز به ادامه درمان به این روش خواهند داشت.

بیمار با آسیبهای ستون فقرات:

بیمارانی که دچار ضایعات و آسیب نخاعی می شوند برای بازگشت قدرت حرکت به اعضای فلج شده در اثر این تروما نیاز به فیزیوتراپی خواهند داشت. که تعداد جلسات و مدت زمان  این درمان بستگی به  شدت ضایعات این بیماری  خواهد داشت.

افرادی که به توانبخشی پس از جراحی نیاز دارند:

برخی از جراحی ها بعد از اتمام مراحل جراحی و ریکاوری نیاز به انجام فیزیوتراپی  برای ادامه روند درمان خواهند داشت. جراحی هایی مانند: انواع جراحی های ارتوپدی، جراحی دیسک کمر، و جراحی های مغز و اعصاب از این دسته می باشند.

ورزشکارانی که دچار آسیب شده اند مانند کشیدگی رباط صلیبی:

ورزشکاران جز بیشترین اقشاری می باشند که نیاز به درمان به روش فیزیوتراپی دارند. این روند درمان در آینده حرفه ای ورزشکاران بسیار موثر است و در صورت عدم انجام صحیح این روش درمانی ممکن است که این فرد هرگز نتواند به وضعیت گذشته خود بازگردد. 

بیماران با مشکلات ارتوپدیک مانند مشکلات مفصلی، پیچ خوردگی مچ پا ،تعویض مفصل زانو و ران:

تعداد این افرادی که با این مشکلات مواجه می شوند معمولا بسیار زیاد می باشد. و در بین این افراد  معمولا افراد سالمند و افراد با وزن سنگین بیشتر مشاهده می شود. فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش های درمانی است که برای این آسیب ها انجام می شود. 

کودکان با آسیب های مغزی مانند فلج مغزی:

کودکانی با مشکلات بیماری های مادرزادی، و دچار تروما که زمین گیر هستند و برای بازگشت حرکت به اعضا این کودکان نیاز به فیزیوتراپی می باشد.

بیماران با بیماریهای نورولوژیک مانند پارکینسون، سکته مغزی، ام اس، گیلن باره، ضایعه نخاعی و …:

بیماران با مشکلات عصبی و مغز و اعصاب جز بیشترین افرادی می باشند که  نیاز به روش درمان فیزیوتراپی دارند. در این بیماری ها به علت ایجاد مشکلات فلجی و عصبی در اعضا مختلف نیاز به این درمان بسیار زیاد می باشد.

بیماران قلب و عروق مانند توانبخشی بعد از جراحی قلب:

فیزیوتراپی باعث قوی شدن عضلات قلب و بهتر شدن روند گردش خون در بدن می شود. و بسیاری از این بیماران نیاز به ادامه روند درمان با این روش دارند.

بیماران با مشکلات تنفسی:

این بیماران به انجام روش خاصی از فیزیوتراپی برای درمان نیاز دارند.  که این روش باعث بهتر شدن روند تنفس و قوی تر شدن عضلات تنفسی خواهد شد. 

سالمندان:

این قشر از افراد بیشترین نیاز را به روش درمانی فیزیوتراپی دارند. تمام مواردی که در قسمت قبلی اشاره شد برای این افراد ممکن است نیاز باشد. 

فیزیوتراپی تنفسی در بیماران کرونا:

همانطور که اشاره شد یکی از روش هایی که باعث بهتر شدن روند تنفس و افزایش حجم ریوی و قوی تر شدن عضلات تنفسی می شود استفاده از این روند درمان است. که برای بیماران کرونایی که دچار مشکلات تنفسی شده اند بسیار  لازم و ضروری و موثر خواهد بود.

فیزیوتراپی برای سالمندان در مرهم 115:

این مرکز با توجه به وضعیت کرونایی حال  حاضر و احتیاج بیماران به ویژه سالمندان به این روش امکانی را فراهم کرده است که انواع روش های فیزیوتراپی بدون محدودیت و با تجهیزات کامل در منزل افراد انجام شود.

این مرکز امکان اعزام اکیپ با تمام تجهیزات مورد نیاز افراد سالمند را دارد. تا فرد به دلیل محدودیت ها موجود از ادامه روند درمان خود منصرف نشود. زیرا که بسیاری از بیمارانی که این درمان  ها را به صورت دوره ای و مداوم انجام نمی دهند دچار مشکلات بسیار حادی در آینده  خواهند شد. 

فیزیوتراپی برای بیماران ام اس:

این بیماری عصبی که با علائم فلجی و مشکلات حرکتی همراه است در صورتی که در روش درمان خود از این متد درمانی و قوی کردن عضلات و اعضا حرکتی استفاده کند  باعث کم شدن سرعت فلجی و از کار افتادن اعضا خواهد شد. و این روش بسیار می تواند به این بیماران کمک کند. 

فیزیوتراپی ضایعه نخاعی در منزل:

این بیماران از بیمارانی هستند که بیشترین نیاز را  به فیزیوتراپی خواهند داشت. بسته به شدت و محل این ضایعه این افراد به انواع مختلفی از این  روش ها  ممکن است نیاز داشته باشند. علاوه بر آن در صورتی که این بیماران زمین گیر باشند و نتوانند بلند شوند امکان زخم بستر هم دور از ذهن نخواهد  بود.

به همین دلیل حمل و نقل و بردن این بیماران به مراکز درمانی با این وضعیت و گرما بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. مرکز مرهم 115  با فراهم کردن امکان انجام این متد و روش درمانی در منزل بسیار می تواند به این افراد و خانواده آنها کمک کند. 

تجهیزات پیشرفته مرهم 115:

این مرکز با توجه به سیاست خاص خود و اهداف درمانی که دارد در تمام زمینه های خدماتی خود از بهترین تجهیزات استفاده می کند. این تجهیزات، به روز، پیشرفته، و کاملا بهداشتی و آسپسی می باشد و در زمینه فیزیوتراپی هم از بروز ترین تجهیزات  و روش های موجود مانند : لیزر تراپی، مگنت تراپی، درای نیدلینگ، ماساژ درمانی، تمرینات ورزشی و درمانهای دستی استفاده می کند. که هر یک از این تجهیزات و روش ها برای بیماران خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

فیزیوتراپی تخصصی و اصولی توسط خانم  یا آقا در مرهم 115:

در این مرکز کادر بسیار با تجربه و تحصیل کرده در مورد این روش درمانی وجود دارد. که با توجه به خواست بیماران و معذوریت ها و محدودیت هایی که دارند قابلیت اعزام اکیپ با اعضا خانم و آقا را خواهد داشت. 

فیزیوتراپی با هزینه به صرفه در مرهم 115:

تمامی این اقداماتی که توسط این مرکز صورت می پذیرد اعم از اعزام اکیپ و  آوردن تجهیزات به روز به منزل و انجام اقدامات فیزیوتراپی توسط کادر مجرب با قیمت بسیار مناسب و کمتر از مراکز درمانی صورت می پذیرد. و شما دیگر مشکلات و معضلات گرما، کرونا، حمل بیمار، و غیره را نیز نخواهید داشت. 

پوشش مرهم 115 در سراسر تهران و کرج:

این مرکز در  انجام تمام خدمات خود از جمله اعزام اکیپ فیزیوتراپی در منزل دارای اکیپ  های متعدد و مجرب بوده و هرگز برای درخواست اکیپ و اعزام آن  در صف انتظار  نخواهید  ماند. همچنین این مرکز قابلیت اعزام اکیپ و تجهیزات مورد نیاز به تمام نقاط کلان شهر های کرج و تهران را در کمترین زمان ممکن داشته که با توجه به ترافیک، گرما، و بیماری کرونا برای شهروندان عزیز بسیار ایده آل و مناسب خواهد بود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
رزرو تست کرونا در منزل با کمترین قیمت