سازمان بهداشت جهانی در بحبوحه پاندمی کرونا متوجه شد که بسیاری از بیمارانی که نیاز به چکاپ دوره ای و درمان های متوالی دارند از رفتن به بیمارستان و ادامه درمان به دلیل این بیماری سرباز می زنند. یکی از شایع ترین و مهمترین این بیماری ها بیماری های قلبی و عروقی می باشد. برای بیماران قلبی گرفتن نوار قلب بسیار ضروری می باشد.

ولی با این شرایط بیماری کرونا معمولا این بیماران ریسک رفتن به بیمارستان برای انجام چکاپ و انجام ادامه روند درمان را نمی پذیرند. و این بسیار خطرناک است. ولی اگر امکان انجام این درمان ها در منزل افراد باشد چقدر می تواند به این افراد کمک کند. مرکز مرهم 115 این امکان را برای این بیماران فراهم کرده است.

نوار قلب در منزل با مرهم 115:

نوار قلب

این مرکز با توجه به تعهد و احساس مسئولیتی که در قبال سلامت هموطنان عزیز دارد امکان گرفتن نوار قلب در منزل را برای بیماران قلبی و عروقی فراهم کرده است. این مرکز با سیاستی که در پیش گرفته است باعث شده که بیمارانی که نیاز به انجام روند های درمانی دوره ای مانند نوار قلب دارند بسیار راحت و بدون دغدغه فکری این کار را انجام دهند.

گرفتن این نوار برای بیمارانی که عمل قلب باز انجام داده اند برای تشخیص و انتخاب ادامه روند درمان بسیار مهم می باشد. همچنین به علت افت سیستم ایمنی این افراد خروج از منزل و قرار گرفتن در معرض این بیماری می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل انجام این روند در منزل بسیار می تواند کمک کننده باشد.

نوار قلب در منزل به چه شکل انجام می شود؟

انجام این عمل در منزل توسط این مرکز هیچ تفاوتی با انجام آن در بیمارستان و مراکز درمانی نخواهد داشت. و چه بسا گرفتن نوار قلب در منزل ممکن است با دقت و کیفیت بیشتری نسبت به سایر مراکز عمومی انجام پذیرد. زیرا که این عمل توسط کادر مجرب و آموزش دیده این مرکز انجام می شود و اینکه دستگاه های این مرکز از جدیدترین دستگاه ها بوده و دچار استهلاک کمتری شده اند.

همچنین در روند انجام این تست عجله و ازدحامی نیست و فرد انجام دهنده این عمل با دقت کامل و زمان مناسب گرفتن نوار قلب که 15 دقیقه می باشد این کار را انجام خواهد داد.

امواج قلبی

علائم نشان دهنده وجود مشکلات قلبی:

اگر در فردی علائم اشاره شده در این بخش را مشاهده کردید به احتمال وجود بیماری قلبی شک کنید که این علائم عبارتند از:

 •  سرگیجه و تار شدن دید در افراد:
  این علامت معمولا به صورت حاد و ناگهانی ایجاد می شود ولی تکرار این حالت ممکن است نشانه این بیماری باشد.
 •  تنگی نفس:
  این تنگی نفس با مشکلات تنفسی متفاوت است و به این حالت بیشتر تنگ شدن و یا ایجاد حالت خفگی می گویند. که فرد به دلیل اختلال در سیستم قلبی و عروقی دچار کمبود اکسیژن شده و احساس تنگی و عدم توانایی در نفس کشیدن می کند.
 •  خستگی زودرس فرد:
  این افراد معمولا با انجام کوچکترین فعالیت بدنی احساس خستگی شدید و عدم توانایی در انجام ادامه فعالیت می کنند. اگر فردی قبلا این حالات را نداشته و جدیدا این حالت در فرد بروز می کند باید به این بیماری شک کند.
 • احساس درد در قفسه سینه در بازه های زمانی متوالی:
  این درد که معمولا با درد و تیر کشیدن دست چپ همراه است اگر به صورت مکرر ایجاد شود یکی از نشانه های اصلی این بیماری می تواند باشد.

در همه این علائم گرفتن نوار قلب و مراجعه به متخصص قلب و عروق از ضروریات روند درمان می باشد که مرکز درمانی مرهم 115 امکان انجام تمام این موارد را در خانه و منزل فرد فراهم کرده است.

چه زمانی لازم است تست نوار قلب در منزل صورت بگیرد؟

انجام این عملیات در خانه همواره قابل اجراست به جز در مواردی که فرد دچار سکته قلبی شده و یا انفارکتوس کرده باشد که در این حالت باید سریعا به بیمارستان و بخش مراقبت های ویژه انتقال یابد.

ولی در موارد دیگر مانند: نیاز به چکاپ، انجام نوار قلب دوره ای برای بیماران قلبی مزمن، و بیمارانی که عمل قلب باز انجام داده اند و نیاز دارند تا این عملیات چندین بار در هفته انجام شود و به پزشک معالج داده شود قابلیت انجام در منزل را دارد.

همچنین برای زمانی که فرد به بیماری قلبی مشکوک است و پزشک معالج تجویز نوار قلب را کرده است نیز این روند درمانی قابلیت انجام دارد. به جز موارد حاد که سریعا باید فرد بیمار به بیمارستان منتقل شود در سایر موارد این عمل را می توان در خانه و توسط کادر مجرب این مرکز انجام داد.

تجهیزات استاندارد و کامل مرهم 115:

نکته ای که باید در خصوص مرکز درمانی مرهم 115 در نظر داشته باشید این مورد می باشد که تمام تجهیزات این مرکز به روز و از جدیدترین مدل تجهیزات پزشکی بوده و اگر بهتر از تجهیزات مراکز درمانی عمومی نباشد کمتر نیز نخواهد بود.

این تجهیزات به خصوص در مورد گرفتن نوار قلب پرتابل بوده و از جدیدترین مدل ها می باشد. همچنین کادری که از این تجهیزات استفاده می کنند کاملا آموزش دیده و مجرب می باشند. این دستگاه های استاندارد قبل از اعزام به محل کاملا ضدعفونی شده و جای هیچگونه نگرانی در انتقال انواع بیماری ها نمی باشد.

مزایای انجام نوار قلب در منزل:

انجام این عملیات در منزل بسیار می تواند در این شرایط مفید باید که در این بخش به یک سری از این موارد اشاره خواهیم کرد:

 نبود استرس و ناآرامی در محیط داخل خانه:

یکی از عواملی که ممکن است تاثیر منفی در روند گرفتن نوار قلب داشته باشد و باعث ایجاد نتایج اشتباه شود استرس و عدم راحتی فرد می باشد که با این وضعیت بیماری کرونا وقتی فرد به مراکز درمانی عمومی مراجعه می کند به احتمال قوی دچار استرس شدید خواهد شد. انجام این عمل در خانه هیچکدام از این موارد را نخواهد داشت.

 کاهش زحمت و هزینه ی رفت و آمد به بیمارستان:

علاوه بر آرامش روحی و روانی که فرد بیمار خواهد داشت در هزینه رفت و آمد هم در این روش صرفه جویی خواهد شد. همچنین فرد دیگر در این گرما متحمل زحمت مراجعه به بیمارستان نشده و از مصائب در صف ماندن و در معرض ویروس بودن مصون خواهد بود.

صرفه جویی در وقت انجام معاینه و تست:

گرفتن نوار قلب در منزل و اکیپ اعزامی مختص فرد درخواست کننده بوده و تیم اعزامی با سرعت و دقت تمام این عملیات را انجام خواهند داد. فرد بیمار هم بدون فوت وقت مورد معاینه و انجام امورات درمانی قرار گرفته و هیچ گونه اتلاف وقت و اعصاب خوردی در کار نخواهد بود.

عدم نیاز به رزرو نوبت:

در این روند نیازی به گرفتن نوبت و ماندن در نوبت برای ساعات طولانی نمی باشد. و این مرکز در اسرع وقت با اعزام اکیپ مجرب در خدمت شما خواهد بود.

 تشخیص زودهنگام بیماریهای قلبی:

با توجه به اینکه اغلب افراد از ترس کرونا به مراکز درمان مراجعه نمی کنند احتمال دارد که بیماری آنها شناسایی نشود ولی با روند گرفتن نوار قلب در منزل به راحتی این بیماری ها شناسایی شده و از پیشرفت روند بیماری ممانعت به عمل می آید.

 امکان حضور سایر اعضای خانواده در کنار بیمار:

روحیه برای بیماران قلبی بسیار مهم می باشد و وقتی که این بیماران در منزل و در کنار اعضا خانواده خود می باشند هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی وضعیت بهتر و استیبلی خواهند داشت.

 کاهش حملات قلبی در بیماران:

وقتی که گرفتن نوار قلب در منزل به صورت دوره ای صورت پذیرد احتمال شدت یافتن و ایجاد حملات قلبی برای این بیماران به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داشت و این مورد بسیار مهم می باشد.

برای تشخیص چه بیماریهایی از نوار قلب در منزل استفاده می شود؟

گرفتن نوار قلب عموما برای بیماری قلبی و عروقی روتین می باشد. ولی در صورت تجویز پزشک برای تشخیص دقیق تر هم ممکن است انجام شود. این عمل برای بیماران دارای بیماری مزمن قلبی به صورت دوره ای، و برای بیماران دارای باتری قلبی، و همچنین بیمارانی که عمل قلب باز و بای پس انجام داده اند هم ضروری می باشد. همچنین افرادی که عمل پیوند اعضا به ویژه قلب را انجام داده اند نیز باید به صورت دوره ای از این چکاپ استفاده شود.

نحوه انجام تست نوار قلب در منزل:

برای این منظور بعد از تماس با مرکز مرهم 115 یا بعد از تجویز پزشک معالج این مرکز و یا به خواست خود فرد تماس گیرنده اکیپ انجام تست نوار قلب در کمترین زمان ممکن به مکان ارسال می گردد. نحوه انجام این تست با استفاده از جدیدترین دستگاه های الکتروکاردیوگرام پرتابل و در محل و اتاق فرد می باشد. انجام این تست هم توسط افراد مجرب و حرفه ای در این خصوص صورت خواهد گرفت.

اکوی قلب در منزل:

یکی دیگر از تست های پرکاربرد برای تشخیص فیلر یا بیماری های قلبی اکوی قلب می باشد. که باز هم به دلیل شیوع این ویروس منحوس بسیاری از افراد برای انجام آن در مراکز عمومی مایل به انجام آن نمی باشند. این مرکز علاوه بر انجام تست نوار قلب امکان انجام اکوی قلب را نیز با بهترین تجهیزات در محل ایجاد کرده است که برای بیماران قلبی با شرایط حال حاضر بسیار ایده آل است.

تفاوت اکو و نوار قلب در منزل چیست؟

دستگاه نوار قلب تنها امواج قلب و طول موج آنها و مشکلات موجود در آن را ثبت می کند در صورتی که دستگاه اکوکاردیوگرافی یک دستگاه پیچیده بوده که تصویری از قلب با استفاده از امواج اولتراسوند را به کاربر می دهد.

مشخص است که اکوی قلب در منزل یا همان سونو گرافی قلب در منزل نیاز به دستگاه پیشرفته تر و کادر حرفه ای تری دارد. و با استفاده از این روش تشخیصی بسیاری از بیماری های مهم قلبی قابل تشخیص است. این مرکز با توجه به اهدافی که مد نظر دارد این دستگاه ها را تهیه کرده و امکان انجام این تست مهم تشخیصی را در منزل فراهم نموده است.

چه نکاتی را باید برای گرفتن نوار قلب در منزل رعایت کرد؟

 • انجام این تست بایستی با دستگاه های دقیق و توسط افراد مجرب صورت گیرد.
 •  از وارد کردن ترس و استرس به مریض هنگام انجام این تست باید ممانعت به عمل آید زیرا که در نتیجه این تست تاثیر گذار است.
 •  انجام این تست حداقل باید به مدت 15 دقیقه باشد تا نتیجه قابل تفسیر و اعتماد باشد.
 •  تمامی موارد ذکر شده در مرکز مرهم 115 با حداقل هزینه و بهترین نتیجه قابل انجام می باشد.

نتیجه دریافتی از تست نوار قلب در منزل:

به جرات میتوان گفت نتیجه انجام این تست در منزل اگر با دستگاه مناسب و کادر حرفه ای انجام پذیرد بسیار قابل اعتمادتر از مراکز درمان عمومی می باشد. زیرا که این تست در منزل در حالتی صورت می گیرد که فرد استرس ناشی از ابتلا به کرونا، خستگی روحی و جسمی ناشی از ماندن در صف، خستگی ناشی از گرما و ترافیک را نداشته و در اتاق خود و در کنار خانواده خود با کادری که تنها برای این فرد اعزام شده است انجام می پذیرد. پس نتیجه این نوار قلب بسیار قابل اطمینان خواهد بود.

پزشک متخصص قلب و عروق در منزل مرهم 115:

علاوه بر موارد ذکر شده این مرکز امکان ارسال پزشک متخصص قلب و عروق را هم همراه با اکیپ خود خواهد داشت که واقعا ایده آل و عالی بوده و این فرد متخصص قادر می باشد تا در محل تفسیر ونتیجه انواع تست های انجام شده به استحضار خانواده و خود فرد برساند و درمان های لازم را تجویز کند.

انجام نوار قلب توسط خانم یا آقا در منزل در مرهم 115:

این مرکز در جهت خدمت رسانی به همشهریان محترم تمام جوانب را در نظر گرفته و با استخدام کادر های مجرب متعدد امکان اعزام اکیپ برای انجام این تست ها برای افرادی که دارای معذوریت های خاصی هستند می باشد.

پوشش سراسر تهران و کرج مرهم 115:

مرکز مرهم 115 که به جرات میتوان آن را یکی از مجهزترین مراکز درمانی پایتخت دانست قابلیت ارسال اکیپ های مجهز با کادر مجرب را در کمترین زمان به تمام نقاط کرج و تهران را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
رزرو تست کرونا در منزل با کمترین قیمت