از پرستاری در منزل چه می‌دانید؟ حتما شما هم شاهد تنش‌ها و سختی‌های بسیار زیادی از سوی خانواده‌ها با افراد بیمار در یک خانه بوده‌اید. بیماران در دوران کسالت و بیماری خود نیازمند دریافت مراقبت های ویژه، انرژی مثبت، رفاه و آسایش هستند. این موارد به طور کلی برای افراد مقدور نخواهد بود مگر اینکه از خدمات پرستاری برخوردار شوند.

پرستاری در منزل یک تخصص منحصر بفرد در پرستاری است که بر طبق آموزش‌های موجود در آن، پرستاران مراقبت های خانگی چند بعدی را برای بیماران در هر سنی انجام می‌دهند.

مراقبت‌های بهداشتی در منزل یک روش مقرون به صرفه برای ارائه خدمات با کیفیت و همچنین با آسایش مشتری در منزل است. پرستاران در منزل برای دستیابی به اهداف مهم که براساس تشخیص مشتری برنامه ریزی می‌شود، برنامه های مراقبتی منحصر بفردی را ایجاد می‌کنند.

این برنامه‌ها می‌تواند شامل اقدامات پیشگیرانه، اقدامات درمانی و بسیاری از اقدامات توانبخشی باشد. پرستاران در منزل همچنین بر عملکرد دستیاران مجاز پرستاری نظارت نموده و اقدامات لازم را در صورت لزوم کنترل می‌کنند.

مراقبت های بهداشتی در منزل برای مشتریانی در نظر گرفته شده است که به اندازه کافی سلامت مورد نظر را برای مرخص شدن و ماندن در خانه داشته باشند. اما با این وجود این افراد به پرسنل ماهر پرستاری برای ارزیابی، کنترل درمان و همچنین نظارت بر سلامت افراد و تامین نیازهای آنها، نیاز خواهند داشت.

مزایای پرستاری در منزل چیست؟

پرستاری در منزل

پس از کسب اطلاع از فعالیت پرستاران در منزل، می‌توان به اهمیت و ضرورت وجود آنها در بسیاری از مواقع پی برد. طیف گسترده ای از خدمات وجود دارد که توسط متخصصان مختلف انجام می شود.

پرستاری در منزل نیز با ارائه‌ی برخی از خدمات منحصر بفرد، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. شاید این سوال برای بسیاری از افرادی که از خدمات پرستاری در منزل آگاه نیستند، پیش آید که مزایای پرستاری در منزل چیست و چه فوایدی را برای بیمار و همراهان آن در بر دارد؟

در برخی از مواقع افراد به خدماتی نیاز دارند که بسیار شبیه به خدمات پرستاران در بیمارستانها بوده است. از این جهت امروزه شاهد برخی از مراکز هستیم که در این حوزه فعال بوده و با استقبال قابل توجهی مواجه شده‌اند.

یکی از این مراکز معتبر مرهم 115 بوده است که با ارائه‌ی خدمات پرستاری در منزل ایده‌آل و مناسب، نیاز بسیاری از مخاطبان را رفع نموده است.

اما از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1.  ارائه‌ی خدمات مراقبتی و درمانی: یکی از مزایای قابل توجه برای استفاده از خدمات پرستاری درمنزل، توجه به خدمات مراقبتی و درمانی بوده است.

خدمات پرستاری در منزل شامل:

 • مراقبت وپانسمان از زخم
 • مدیریت بیماری با کنترل داروهای مصرفی
 • ارائه‌ی تجهیزات پزشکی در مواقع لزوم
 • خدمات درمانی با توجه به توصیه‌های پزشکی
 • مراقبت از زخم‌های مربوط به جراحی
 • سرم تراپی همراه با تزریقات مربوطه
 • درمان‌های توانبخشی
 • کنترل سلامت بدن افراد از قبیل کنترل دیابت، قند، فشار خون و غیره

پرستار در منزل  وظایف و خدمات گسترده ای را به افراد مختلف ارائه می‌دهند و علاوه بر خدمات ارائه شده، پرستاران همچنین در مورد وضعیت بیمار با پزشکان مشورت نموده و در مورد هرگونه تغییرات احتمالی که باید در برنامه مراقبت ایجاد شود، بازخورد می‌دهند.

برخی دیگر از مسئولیت‌هایی که پرستار در منزل بر عهده دارند شامل:

 • ارتقا سلامت و پیشگیری از بروز برخی از بیماری‌ها
 • تجویز دارو
 • آموزش بیماران در مورد تشخیص فعلی آنها
 • ارائه حمایت عاطفی و مراقبت‌های اساسی مانند بهداشت شخصی خواهد بود

2.  طی کردن مراحل درمانی در محیط بیمارستان و درمانگاه‌ها:

پرستار در منزل همچنین می‌توانند در نقش مدیران پرونده نقش بسزایی را ایفا نمایند. به این معنی که آنها هماهنگی‌های لازم را برای تامین نیازهای بیماران در محیط‌های درمانگاهی و بیمارستانی مدیریت نموده و سبب دوری بیمار از آلودگی‌های محیطی بیمارستان خواهند شد.

این موضوع می‌تواند طیف گسترده‌ای از خدمات رسانی را در بر داشته باشد:

مراحل توانبخشی بیماران در منزل و یا در بیمارستان 

 • مراحل مراجعه به پزشک و درمانگاه در منزل (به دلیل اینکه در فصل تابستان و زمستان، دمای هوا برای خروج بیمار از منزل مناسب نبوده و بیمار دچار سرما و یا گرما زدگی خواهد شد، این خدمات برای بیماران بسیار ایده‌آل و مناسب بوده است.)
 •  مراجعه به داروخانه
 • در برخی از مواقع بیماران نیازمند همراه در بیمارستان خواهند بود. در این مواقع، بهترین گزینه انتخاب یک پرستار زبده و کاربلد بوده است که در محیط بیمارستان و یا درمانگاه و غیره، دچار سردرگمی نشده و در کمترین زمان، کارهای مورد نظر را انجام دهد.
 •  یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد برای مراجعه به مراکز درمانی، عدم سهولت در دسترسی به پارکینگ مناسب بوده است. پیدا نکردن جای پارک در بسیاری از مواقع علاوه بر صرف زمان بسیار طولانی و یا احتمال جریمه و در نهایت انتقال به پارکینگ انتظامی، حال نامساعد بیمار و همراه او را نیز به دنبال خواهد داشت.
 • پرستار در منزل می‌تواند به راحتی و در کمترین زمان، با دسترسی ساده، تمام نیازهای بیماران را رفع نماید. 
 • با وجود پرستاران در منزل، بیمار برای تزریقات و یا سرم تراپی، مجبور به مراجعه به مراکز پزشکی، درمانی و یا درمانگاه‌ها نخواهد داشت. این پرستاران با دانش کافی در این زمینه، به راحتی اقدام به سرم تراپی و تزریق داروهای بیمار در زمان مقرر نموده و آرامش را برای بیمار به همراه خواهند داشت.

3.  برخورداری از دانش روز دنیا در جهت ارائه‌ی خدمات منحصر بفرد پرستاری:

ارائه بروزترین و موثرترین مراقبت‌ها از بیمار نیز قسمت بسیار مهمی از شغل پرستار بهداشت در خانه به شمار می‌رود. آنها این کار را با به روز نگه داشتن مداوم آخرین تحقیقات و اقدامات مبتنی بر شواهد انجام خواهند داد. دامنه پرستاری و مراقبت‌های ویژه در منزل، ارتباط مستقیمی با افزایش دانش و به کارگیری از اصول روانشناسی مدرن در روند پرستاری برای بالا بردن راندمان کاری پرستاران در منزل، داشته است.

این ارتباط مستقیم شامل ارزیابی، تشخیص، برنامه ریزی و اجرا بوده است. استانداردهای پرستاری در خانه، تحقیق، آموزش، استفاده صحیح از منابع کاربردی و مفید، کیفیت مراقبت‌های ارائه شده، همکاری تیمی و اصول اخلاقی را ادغام نموده و خدمات منحصر بفردی را به بیماران عرضه خواهند نمود. مرهم 115 با بروز نمودن دانش و اطلاعات پرستاری در منزل، خدمات ویزه‌ای را برای بیماران در نظر گرفته است.

4.  برقراری ارتباط دوستانه و حرفه‌ای با بیماران برای طی کردن دوره درمانی:

افراد منتخب برای پرستاری در منزل با برخورداری از دانش کافی، اطلاعات کاملی را در زمینه‌ی رفتار مناسب با بیماران خاص را نیز در بر خواهند داشت. آنها روشهای ایجاد انگیزه‌ی بیشتر برای زندگی مطلوب‌تر را به بیماران انتقال داده و سبب تغییر حس بیمار خواهند شد. از این رو بیمار ارزش زندگی خود را شناخته و مراحل درمانی را با بهترین متد، طی خواهد نمود.

ارتباط عاطفی بیمار و پرستار:

 • اغلب افرادی که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند، انگیزه‌ی خود را برای ادامه‌ی زندگی نیز از دست خواهند داد. با وجود این ناامیدی در بدن بیماران، بدن آنها بستر مناسبی برای ایجاد بسیاری از بیماری‌ها نیز خواهد شد.
  لذا اهمیت دریافت انرژی‌های مثبت و همچنین ایجاد انگیزه برای ادامه‌ی زندگی آنها، بسیار مهم و ضروری بوده است. پرستاران مجرب و کارآزموده با برخورداری از دانش کافی در این زمینه، حس مثبت را در درون آنها افزایش داده و همچنین تاثیرات مستقیمی بر روی افزایش سرعت بهبودی آنها خواهند داشت.
 • اغلب افرادی که در دوران سخت بیماری به سر می‌برند، نیازمند مراقبت کافی برای طی کردن مدت زمان بیماری و دسترسی به سلامت و بهبودی کامل، خواهند بود. این مراقبت‌ها با توجه به آموزش‌های لازم و تجربیات علمی و عملی تحقق خواهند پذیرفت. چه کسی بهتر از یک پرستار مجرب و کارآزموده می‌تواند در این زمینه، موثر عمل کند؟
 • پرستاری در منزل، با به کار بردن آموزش‌های لازم و همچنین استفاده از تجربیات خود، تاثیر بسزایی بر روی کاهش مدت زمان دوران سخت بیماری و حفظ سلامتی بیماران، خواهند داشت.
 • در بسیاری از مواقع خانواده‌های بیماران تحت فشارهای عصبی بسیار زیادی خواهند بود. طی کردن مراحل درمانی، مراجعه به مراکز پزشکی، مراقبت از بیمار، تهیه دارو و بسیاری از احتیاجات بیماران، از جمله مواردی هستند که اغلب خانواده‌های بیماران را تحت تاثیر قرار خواهند داد.
  اما وجود پرستاری در منزل، در کاهش بسیاری از مسئولیت‌ها و همچنین افزایش مراقبت و نگهداری از بیمار و همچنین سرعت بخشیدن به روند درمانی بیماران، بسیار موثر و ایده آل بوده است. تا جایی که می‌توان گفت: یکی از مزیت‌های بسیار مهم پرستاری در خانه، رضایت اعضای خانواده بیمار بوده است. از این رو بسیاری از خانواده‌ها به دنبال استفاده از این خدمات (پرستاری در منزل) منحصر بفرد خواهند بود.
 • پرستاران آموزش دیده، شرایط خاصی را در محیط ایجاد می‌کنند تا مراحل درمان بیمار توسط آنها با بهترین شرایط رقم خورده و در کمترین زمان ممکن با سلامتی بیمار، آرامش به آغوش خانواده‌ی او باز گردد. این شرایط از طریق از بین بردن استرس در محیط و همچنین به فراموشی سپردن بیماری در محیط رخ خواهد داد که ایجاد آن در تخصص پرستاران بوده است.

5. برخورداری از هزینه‌های پرداختی مقرون به صرفه و مناسب:

گاها بسیاری از افراد در این اندیشه‌اند که هزینه‌های پرستاری در منزل بسیار سنگین و سرسام آور بوده است؟ این باور پوچ و بیهوده می‌باشد. پس از تجربیات کسب شده توسط افراد مختلف، ثابت شده است که انتخاب پرستار در خانه و منزل، هزینه‌ی مقرون به صرفه و مناسبی را در بر داشته است که در مقابل خدمات دریافتی از آنها، بسیار ناچیز بوده است. از این جهت به جرات می‌توان گفت: یکی از مزیتهای بسیار مهم داشتن پرستار در منزل هزینه‌ی مناسب و مقرون به صرفه‌ی آن بوده است. به موارد زیر توجه کنید تا به دلایل مهم مقرون به صرفه بودن پرستاری در خانه پی ببرید:

مزیت های پرستاری در منزل:

 • افراد و خانواده‌هایی که از بیماران در منزل خود نگهداری می‌کنند، می‌توانند با در نظر گرفتن هزینه مناسب، مراقبت بهتری برای بیمار خود توسط کادر درمانی متخصص رقم بزنند. در این صورت خانواده‌ها می‌توانند در جهت کاهش هزینه‌های مراقبت از بیماران، گامی موثر بردارند. این کاهش هزینه مستلزم استفاده از راهکار پرداخت هزینه‌ی ثابت به جای پرداخت هزینه در زمان های خاص بوده است.
 • یکی دیگر از هزینه هایی که با ورود پرستاران در منزل از بین خواهد رفت، هزینه‌های پرداختی در جهت تزریقات، پانسمان و مواردی از این قبیل بوده است. سرم تراپی و تزریق بسیاری از داروها به بدن، تخصص ویژه‌ای را در بر خواهد داشت. پرستاران با کسب مهارت در این زمینه، به راحتی این نیاز بیماران را رفع نموده و می‌توانند برای مدت زمان درمانی مورد نظر، از مراجعه بیمار به مراکز درمانی برای انجام این کارها و همچنین پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد، جلوگیری نمایند.
 • همانطور که می‌دانید هزینه‌های بستری برای مدت مقرر در بیمارستان ها بسیار قابل توجه بوده است.
 •  بسیاری از افراد به دلایل مختلفی اعم از عدم برخورداری از زمان کافی برای صرف نمودن در بیمارستان‌ها و همچنین افزایش طول درمان و در نتیجه افزایش هزینه‌های درمانی، اقدام به استفاده از خدمات پرستاری در منزل خواهند نمود. در این صورت بیماران علاوه بر تجربه‌ی مراقبت شایسته، دوره‌ی درمانی مناسبی را در منزل طی نموده و هزینه‌ی بسیار کمتری را نیز پرداخت خواهند نمود.
 • یکی از فاکتورهای بسیار مهم در برآورد هزینه‌های درمانی بسیاری از بیماران، انواع هزینه‌های جانبی بوده است. هزینه‌های رفت و آمد به مراکز درمانی مختلف، هزینه‌های ویزیت و بسیاری از هزینه‌های جانبی دیگر می‌توانند به اقتصاد یک خانواده آسیب‌های بسیار زیادی وارد کنند. از این جهت انتخاب راهکارهای هوشمندانه برای کاهش هزینه‌ها بسیار مورد توجه بوده است. پرستاران در منزل می‌توانند به راحتی بسیاری از نیازهای بیماران را رفع نموده و تاثیر فوق العاده‌ای در کاهش هزینه‌های جانبی افراد داشته باشند.
 • کاهش هزینه‌ها سبب افزایش آرامش در محیط یک خانواده خواهد شد. در نتیجه برای بالا بردن میزان آسایش می‌توان از خدمات منحصر بفرد مرهم 115 در جهت پرستاری در منزل بهره برداری نمود. از این رو می توان دریافت خدمات پرستاری در خانه با کمترین هزینه را از جمله مزایای خدمات پرستاری در خانه برشمرد. در این صورت علاوه بر تضمین رفاه خانواده ها ، بیمار نیز با قرار گرفتن در یک وضعیت مساعد و آرامش کامل دوره‌ی درمانی خود را در منزل کامل خواهد نمود.

جمع بندی:

با بررسی‌های انجام شده در خصوص پرستاری در منزل و همچنین توجه به اهمیت بهره برداری از این مقوله، مرهم 115 اقدام به عرضه‌ی خدمات منحصر بفردی نموده که با توجه و استقبال طیف گسترده‌ای از مخاطبان مواجه شده است. از مزایای بهره‌وری از این مرکز می‌توان به:

دریافت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با برخورداری از انواع تجهیزات لازم اعم از: دارو، وسایل پرستاری و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود. برای دریافت این خدمات فقط کافیست که با این مرکز ارتباط تلفنی برقرار نموده و شاهد عملکرد حیرت انگیز آنها در خانه باشید. همچنین تمامی خدمات دریافتی در این مرکز با مقرون به صرفه‌ترین هزینه، صورت خواهد پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
رزرو تست کرونا در منزل با کمترین قیمت